معرفی و بررسی 10 نوع خط چشم + آموزش + عکس

خط چشم‌ها، یکی از جذاب‌ترین ابزارهای آرایشی هستند و برای تغییر فرم و حالت چشم‌ها به کار می‌روند. آنها، می‌توانند چشمانتان را کشیده‌تر یا حتی درشت‌تر از حالت عادی نشان دهند. پیشینه استفاده از خط چشم، به تمدن‌های اولیه مصر باستان باز می‌گردد. در آن زمان، مردان و زنان مصری از مواد معدنی برای طراحی خط چشم استفاده می‌کردند. با توجه به دیوارنگاری‌ها و آثار به جا مانده از آن زمان، خط چشم‌های نیلی و مشکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای آرایش چشم به شمار می‌رفتند.
همانطور که می‌دانید، بسیاری از خانم‌ها برای آرایش چشم خود از خط چشم استفاده می کنند، اما خانم‌هایی هم هستند که از خط چشم برای درشت‌تر کردن چشم‌هایشان استفاده می‌کنند. اما قبل از استفاده از خط چشم، باید بدانیم که از چه نوع خط چشم و یا چه رنگی بهتر است استفاده کنیم. امروزه تنوع خط چشم در بازار بسیار بوده و انتخاب درست آن با توجه به نوع پوست و مکان استفاده، متفاوت خواهد بود.

معرفی بهترین خط چشم

برای انتخاب خط چشم باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خط چشم انواع مختلفی دارد و امروزه برندهای زیادی هستند که در زمینه تولید این محصول فعالیت می‌کنند. با وجود چنین تنوعی، انتخاب محصول مناسب کار نسبتا دشواری است. اما توجه به برخی از فاکتورهای اصلی، می‌تواند کار شما را در این زمینه تسهیل نماید.

از جمله مواردی که هنگام انتخاب و خرید خط چشم باید به آنها توجه داشت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) غلظت مایع خط چشم

مهم‌ترین شاخصه خط چشم‌های مایع، غلظت آنها است. اگر غلظت مایع خط چشم خیلی زیاد باشد، به راحتی روی پوست قرار نمی‌گیرد و خیلی دیر خشک می‌شود. از طرفی، اگر مایع خط چشم خیلی رقیق باشد، آرایشتان پخش می‌شود و احتمالا با معضلاتی مانند سیاهی زیر چشم مواجه می‌شوید. غلظت خط چشم مرغوب، باید متعادل باشد و هنگام کشیده شدن روی سطح پوست، به راحتی پخش شود.

2) پیگمنت رنگ

پیگمنت‌های به کار رفته در تولید خط چشم، به طور مستقیم با شدت رنگ این محصول در ارتباط است. اگر پیگمنت رنگ این محصول کمتر از حالت عادی باشد، خطوط بسیار کم رنگی ایجاد می‌نماید. خط چشم‌های باکیفیت، با به کارگیری پیگمنت‌های قدرتمند تولید می‌شوند و خطوطی عمیق و پررنگ ایجاد می‌نمایند.

3) سرعت خشک شدن

فرمولاسیون خط چشم، غلظت مایع و مواد به کار رفته در تولید آن، تعیین کننده سرعت خشک شدن مایع خط چشم هستند. حتی می‌توان گفت این ویژگی، برایندی کلی از کیفیت خط چشم را به نمایش می‌گذارد.
وقتی خط چشم زود خشک نشود، در اثر پلک زدن سریعا پخش می‌شود و میکاپ شما را به هم می‌ریزد. به همین خاطر است که سرعت خشک شدن، یکی از ویژگی‌های اصلی خط چشم مرغوب به شمار می‌رود.

اسم انواع خط چشم

4) کیفیت قلم مو یا اپلیکاتور

خط چشم‌ها با توجه به مدل خود، اپلیکاتورهای نمدی، ماژیکی یا مویی دارند. برخی دیگر نیز، به همراه قلم موهای جداگانه عرضه می‌شوند. اپلیکاتورها، ابزارهای اجرای خط چشم هستند و نقش بسیار مهمی در نتیجه آرایش شما دارند.

برای ارزیابی کیفیت اپلیکاتورهای خط چشم، به این نکات دقت کنید:

 • در‌صورتی که قصد خرید خط چشم مایع با اپلیکاتور مویی یا قلم موهای مخصوص خط چشم را دارید، بهتر است ابتدا به لطافت و نرمی آنها توجه نمایید. مورد دیگر، انسجام تارهای اپلیکاتور است. اگر تارها منسجم نیستند و از یکدیگر فاصله دارند، بهتر است از انتخاب آن صرف نظر نمایید. انسجام تارهای اپلیکاتور مویی، نقش بسیار مهمی در ظرافت خطوط رسم شده دارند.
 • هنگام انتخاب خط چشم‌های نمدی یا ماژیکی، به استحکام و انعطاف آنها توجه نمایید. چنانچه اپلیکاتور استحکام کافی ندارد یا وارفته به نظر می‌رسد، بهتر است به سراغ گزینه‌های دیگر بروید.

پیشنهاد میکنم محصول فروش ویژه را مشاهده فرمایید!

خط چشم ماژیکی گلدن رز (GOLDEN ROSE)

معرفی و بررسی انواع خط چشم به همراه مزایا و معایب آن:

اصول اولیه و پایه‌ای میکاپ چشم، با طراحی الگوهای مختلف خط چشم عجین شده است. حتی بسیاری از متخصصان و میکاپ آرتیست‌های مطرح، معتقدند که خط چشم روح میکاپ است و به تنهایی می‌تواند تعیین کننده سبک آرایشی شما باشد؛ از الگوهای کلاسیک و گربه‌ای گرفته تا فانتزی و بن مژه، خط چشم انواع مختلفی دارد و شما می‌توانید با توجه به حالت چشم و مدل پلک‌های خود، الگوهای مختلف را امتحان کنید.

تا پیش از این، خط چشم‌ها در انواع مدادی یا مایع با اپلیکاتور مویی عرضه می‌شدند. درنتیجه، شما می‌بایست برای تمام الگوهای مورد نظرتان از خط چشم‌های مویی و کلاسیک استفاده می‌کردید. اما این امر، طراحی خط چشم را به کاری سخت و دشوار تبدیل کرده بود. تاجایی که طراحی خط چشم‌های ظریف و قرینه برای هر دو چشم، به کاری غیر ممکن و طاقت فرسا تبدیل شده بود.

اما طولی نکشید که خط چشم‌های جدید ماژیکی و نمدی وارد بازار شدند و پروسه طراحی خط چشم را تا حدی تسهیل نمودند. خوشبختانه، روند رو به رشد تنوع خط چشم متوقف نشد و امروزه انواع مختلفی از این محصول طراحی و تولید می‌شود که محبوب‌ترین آنها عبارتند از:

خط چشم مایع با اپلیکاتور مویی:

این محصول، مدل کلاسیک خط چشم‌های امروزی به حساب می‌آید. اما کنترل اپلیکاتورهای مویی برای طراحی خط چشم، کار دشواری است و استفاده از آن، به تمرین و تجربه نیاز دارد.

با این وجود، ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که چرا خط چشم‌هایی مویی هنوز در صدر محصولات پرطرفدار و پرفروش قرار دارند. حقیقت این است که خط چشم‌های مویی به خاطر ویژگی ساختاری خود، مزیت بسیار بزرگی دارند که هیچ محصولی نمی‌تواند جایگزین آنها شود.
این مزیت، طراحی خطوط بسیار ظریف و حرفه‌ای است. اپلیکاتور این خط چشم، به گونه‌ای طراحی شده است که در صورت انسجام، خطوطی بسیار نازک را به وجود بیاورد.

استفاده از خط چشم مویی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

استفاده از خط چشم مویی به افراد آماتور و کسانی که به تازگی قصد دارند طراحی خط چشم را بیاموزند، توصیه نمی‌شود. چرا که کاربری دشوار این محصول، ممکن است شما را ناامید کند. در چنین شرایطی، بهتر است به سراغ دیگر انواع خط چشم بروید.

اما در صورتی که در طراحی الگوهای مختلف خط چشم تبحر کافی دارید، می‌توانید به سراغ خط چشم‌های مویی بروید. این محصول، امکان رسم خطوط ظریف در نواحی غیر قابل دسترسی چشم، مثل گوشه‌های داخلی و خارجی پلک، را برایتان فراهم می‌نماید. فرقی نمی‌کند خط چشم مورد نظر شما پهن است یا ظریف، خط چشم‌هایی مویی برای رسم انواع خط چشم مناسب هستند.

معرفی انواع خط چشم

از جمله ویژگی‌های برجسته این محصول، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اپلیکاتور پوپا به صورت مویی طراحی شده است و بافت بسیار نرم و لطیف آن، پوست حساس دور چشم را تحریک نمی‌کند. همچنین، امکان طراحی خطوط بسیار نازک و ظریف را برایتان فراهم می‌نماید.
 • این محصول، خطوطی یکدست روی پوست رسم می‌کند و ردی از خود به جا نمی‌گذارد.
 • پیگمنت رنگ بسیار قدرتمندی دارد و خطوطی کاملا مشکی و عمیقی خلق می‌کند.
 • این خط چشم به راحتی خشک می‌شود و از پخش شدن خطوط و خراب شدن آرایشتان ممانعت می‌نماید.
 • پوپا به صورت ضد آب فرموله شده است و در برابر گرما و رطوبت مقاوم است.
 • ماندگاری بسیار بالایی دارد و روی پلک پخش نمی‌شود.

استفاده از خط چشم پوپا برای چه کسانی مناسب است؟

این خط چشم، کیفیت بسیار بالایی دارد و انتخابی عالی برای افراد حرفه‌ای است. اگر دوست دارید میکاپ بی نظیری داشته باشید، بهتر است خط چشم برند پوپا را از دست ندهید.

انواع خط چشم فانتزی

خط چشم کاسه‌ای

خط چشم‌های کاسه‌ای، بافت جامد و منسجمی دارند و برخلاف دیگر انواع خط چشم، در کاسه‌های کوچک پلاستیکی یا شیشه‌ای عرضه می‌شوند. این خط چشم، معمولا با قلم موهای خاص 000، سرگرد متوسط یا سر کج عرضه می‌شوند. همچنین به صورت جداگانه نیز، می‌توانید قلم موهای مورد نظرتان را تهیه نمایید.

این خط چشم مانند انواع مویی، در دسته محصولات حرفه‌ای قرار می‌گیرد. چرا که کنترل قلموهای خط چشم در دفعات اول کار ساده‌ای نیست. همچنین، برداشتن مقدار کافی از این محصول در هربار استفاده نیز، به تجربه و مهارت احتیاج دارد. خط چشم‌های کاسه‌ای با این کاربری، در انواع کرمی، ژله‌ای و آکوا موجود هستند:

 • خط چشم کاسه‌ای آکوا

آکوا نوعی خط چشم کاسه‌ای است که به صورت محلول در آب تولید شده است. برای استفاده از این خط چشم، مقداری آب را روی سطح آن اسپری نمایید و با قلمو، مقدار کافی از محلول به دست آمده را بردارید. آکوا، ظاهری مات و بسیار پررنگ روی پلک به وجود می‌آورد.

 • خط چشم کاسه‌ای ژله‌ای یا کرمی

خط چشم‌های کرمی و ژله‌ای، ساختار مشابهی دارند و در انواع مات و براق تولید می‌شوند. آنها، قوام و غلظت بسیار بالایی دارند و برای طراحی خط چشم‌های کات دار یا کشیده انتخابی عالی هستند.

خط چشم‌های کاسه‌ای، بیشتر برای افراد حرفه‌ای مناسب هستند. آنها با توجه به قلموی انتخابی شما، می‌توانند کاربری متفاوتی داشته باشند. قلموهای 000 برای اجرای خطوط بسیار نازک و ظریف طراحی شده‌اند. قلم موهای سرگرد، برای رسم خط چشم‌های کلاسیک و پهن مناسب هستند. همچنین، انواع قلم موهای سر کج را می‌توانید برای اجرای دنباله‌های کشیده و گربه‌ای استفاده نمایید.

خط چشم ماژیکی:

اگر دوست دارید در کمترین زمان ممکن، خط چشم‌های جذابی را طراحی نمایید، بهتر است به سراغ انواع خط چشم‌ ماژیکی بروید. این مدل خط چشم، گزینه‌ای عالی برای افراد مبتدی و آماتور محسوب می‌شوند؛ چراکه مخزن متصل دارد و در طول میکاپ، احتیاجی به برداشتن چند باره مایع خط چشم ندارید. اپلیکاتورهای ماژیکی، به دو شکل سر گرد یا سر کج طراحی شده‌اند و برای طراحی الگوهای پهن کلاسیک، گربه‌ای و کشیده مناسب هستند.

دوسه، برندی آمریکایی و شناخته شده در حوزه تولید لوازم آرایشی است که لاین خط چشم بسیار محبوبی دارد.خط چشم ماژیکی بولد، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین محصولات دوسه است که مزیت‌های کم‌نظیری برای مصرف کننده فراهم می‌نماید:

 • اپلیکاتور بسیار منسجمی دارد و امکان طراحی انواع الگوهای ظریف و پهن را برایتان فراهم می‌نماید.
 • پیگمنت رنگ قدرتمند این محصول، خطوطی بسیار عمیق و مشکی روی پوست ایجاد می‌کند.
 • مایع این خط چشم به صورت مخزن متصل طراحی شده است و غلظت متناسبی دارد.
 • فرمولاسیون ضد آب و ضد تعریق دوسه، ماندگاری بالایی دارد و در برابر گرما و رطوبت مقاوم است.

استفاده از خط چشم دوسه برای چه کسانی مناسب است

این خط چشم ،کاربری بسیار راحتی دارد و استفاده از آن برای همه افراد از مبتدی تا حرفه‌ای، مناسب است.

انواع خط چشم مدادی

خط چشم نمدی:

خط چشم‌های نمدی مانند انواع خط چشم ماژیکی، اپلیکاتور ثابت و محکی دارند و برای طراحی خط چشم‌های پهن و متوسط کلاسیک مناسب هستند. این مدل اپلیکاتور، استفاده راحتی دارد و در هربار مصرف، مقدار مناسبی از مایع را روی پوست منتقل می‌کند. اما خط چشم نمدی بر خلاف ماژیکی، مخزن متصل ندارد و با محفظه مایع عرضه می‌شود.

اگر به تازگی قصد دارید کشیدن خط چشم را تمرین کنید، بهتر است به سراغ خط چشم‌های ماژیکی یا نمدی بروید. اما در صورتی که قصد دارید خط چشم‌های بسیار ظریف، فانتزی یا بن مژه را اجرا کنید، اپلیکاتورهای نمدی و ماژیکی انتخاب مناسبی نیستند.

برند نوت، محصولی ترکیه‌ای است و کیفیت قابل قبول محصولات آرایشی آن توانسته سلیقه سختگیر مشتریان ایرانی را راضی کند. خط چشم نوت، نسبت به همتایان مشابه خود کیفیت بسیار بالایی دارد.

از جمله مزایای ویژه این محصول، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اپلیکاتور نمدی نوت، استحکام و انعطاف عالی دارد و به راحتی روی سطح پوست حرکت می‌کند.
 • ساختار بسیار مغذی آن ضمن تقویت مژه‌ها، از ریزش و تضعیف آنها جلوگیری می‌نماید.
 • مواد آنتی اکسیدان به کار رفته در فرمول نوت، اثرات ضد پیری چشمگیری از خود نشان می‌دهد.
 • مایع خط چشم، سریعا خشک می‌شود و از پخش شدن آرایشتان جلوگیری می‌کند.
 • ماندگاری بسیار بالایی دارد و در تمام طول روز، با همان کیفیت اولیه روی پلک باقی می‌ماند.
 • دچار ریزش و ایجاد سیاهی در ناحیه زیر چشم و اطراف پلک نمی‌شود.
 • فرمولاسیون ایمن نوت، فاقد مواد شیمیایی حساسیت زا مانند اسانس، عطر و پارابن است.

استفاده از خط چشم نوت برای چه کسانی مناسب است؟

مصرف خط چشم نوت هیچ محدودیتی ندارد و همه افراد می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. همچنین، این محصول به صورت ضد حساسیت تولید شده است و انتخابی عالی برای چشم‌های حساس محسوب می‌شود.

مداد چشم:

مداد چشم‌ها نیز در دسته انواع خط چشم طبقه بندی می‌شوند. این محصول، حالت مدادی شکل دارد و بافت آن، جامد و منسجم است. مداد چشم به صورت تخصصی برای سازگاری با پوست حساس پلک طراحی شده و بسیار نرم و لطیف است. مداد چشم‌های اصل و باکیفیت، به آسانی روی سطح پوست حرکت می‌کنند و باعث تحریک پوست حساس دور چشم نمی‌شوند.

مداد چشم در بین انواع خط چشم، کاربری بسیار راحتی دارد و استفاده از آن برای همه افراد با هر سطح توانایی مناسب است. حتی اگر قصد تمرین الگوهای خط چشم را دارید، می‌توانید کارتان را با مداد چشم آغاز نمایید. مداد چشم برای طراحی بن مژه، خط چشم کلاسیک و الگوهای گرافیکی مناسب است.

برند سوئدی ایدون، به خاطر تولیدات معدنی و 100 ارگانیک خود در سراسر دنیا محبوب است. مداد چشم ایدون نیز از این قاعده مستثنی نیست و ساختاری کاملا معدنی و طبیعی دارد.
از ویژگی‌های برجسته این محصول، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بافت بسیار سبکی دارد و باعث ایجاد حس چسبندگی و سنگینی روی پلک نمی‌شود.
 • ساختار نرم  روان ایدون، به راحتی روی سطح پلک کشیده می‌شود.
 • فرمولاسیون این محصول، 100 درصد معدنی و ارگانیک است.
 • مواد آنتی اکسیدان موجود در ایدون، فعالیت رادیکال‌های آزاد و واکنش‌هاس اکسیدانت سلولی را در ناحیه دور چشم کنترل می‌کند.
 • ایدون فاقد مواد مضر مانند: تالک، بیسموت، کروم، سیلیکون و روغن‌های معدنی است.
 • ساختار شیمیایی ایمنی دارد و عاری از پارابن، عطر و مواد نگهدارنده است.

استفاده از مداد چشم ایدون برای چه کسانی مناسب است؟

فرمولاسیون منحصر به فرد ایدون، بالاترین درصد ایمنی را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کند. هیچ محدودیت استفاده‌ای برای مصرف این مداد چشم وجود ندارد. خانم‌های باردار، افرادی که چشم حساس دارند یا از لنز تماسی استفاده می‌کنند، می‌توانند با خیال راحت ایدون را انتخاب نمایند.

با توجه به راهنمای شرح داده شده، هنگام خرید خط چشم، بهتر است ابتدا به توانایی و میزان مهارت خود در این زمینه توجه نمایید. در وهله دوم، به مدل و کاربری محصولات دقت کنید تا بتوانید در بین انواع خط چشم، محصول مناسبی را انتخاب نمایید. در آخر نیز، تمام ویژگی‌های خط چشم را بررسی نمایید و از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

انواع خط چشم دخترانه

آموزش انواع خط چشم:

هر چشمی، هر مدل خط چشمی را نمی‌طلبد. ممکن است به یک فرد انواع خط چشم ساده بیاید و فردی دیگر، انواع خط چشم فانتزی روی چشمانش بنشیند. همچنین هر مناسبتی هم خط چشم مخصوص به خود را می‌طلبد.

به‌طور مثال، استفاده از خط چشم اسموکی احتمالا انتخاب مناسبی برای یک قرار ساده نیست. بنابراین خوب است که انواع مدل‌های خط چشم را بشناسید تا بتوانید برای هر مناسبت، خط چشم مخصوص آن را که به چشم‌هایتان هم می‌آید انتخاب کنید.

۱. انواع خط چشم: خط چشم اسموکی

خط چشم اسموکی، یک آرایش چشم کلاسیک واقعی برای مهمانی‌های شب است. خط چشمی که ظاهر چشم شما را بسیار گیراتر می‌کند. برای شروع، یک لایه نازک پرایمر به چشم خود بزنید. این کار سبب ماندگاری بالاتر خط چشم می‌شود.

سپس، بن ‌مژه‌های بالا و پایین خود را با یک خط چشم مدادی مشکی ضد آب بپوشانید. حال یک سایه چشم بردارید و خط‌های کشیده‌شده را به حالت اسموکی (دودی) درآورید. یک ریمل حجم‌دهنده، آرایش اسموکی چشم شما را کامل می‌کند.

۲. انواع خط چشم گربه ای: خط چشم گربه‌ای کلاسیک

خط چشم گربه‌ای، یکی از انواع خط چشم کلاسیک است که در همه دوران‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته و همیشه محبوب و روی مد است. خط چشم گربه‌ای کلاسیک، تقریبا برای هر مناسبتی، چه روز و چه شب مناسب است. برای کشیدن خط چشم گربه‌ای، ابتدا پرایمر بزنید. سپس دم خط چشم خود را رو به بالا ببرید و آن را تا جایی که می‌خواهید خط چشمتان ادامه پیدا کند بکشید.

اکنون از دم خط چشم، خطی به‌سوی بن ‌مژه‌های خود بکشید. این خط را هم می‌توانید تا جایی که به چشم‌هایتان می‌آید بکشید. البته خط چشم گربه‌ای انواع متفاوتی دارد و این مدل، تنها یکی از انواع خط چشم گربه ای محسوب می‌شود.

انواع خط چشم ماژیکی

۳. انواع خط چشم گربه ای: خط چشم گربه‌ ای وارونه

آیا به دنبال خط چشمی نامتعارف هستید؟ خط چشم گربه‌ای خود را برعکس بکشید! همه چیز را وارونه کنید و به‌جای پلک بالا، پلک پایین خود را با خط گربه‌ای زینت دهید. البته این نوع خط چشم به هر چشمی نمی‌آید و انتخابی ریسکی محسوب می‌شود.

۴. انواع خط چشم: خط چشم نامرئی

این نوع خط چشم، آن‌قدر نازک است که به خط چشم نامرئی معروف شده است. درواقع، شما خط چشمی به بن ‌مژه‌های خود می‌کشید و آن‌ها را مشکی‌تر و برجسته‌تر می‌کنید. اما این خط چشم به‌قدری نازک است که گویی خط چشمی نکشیده‌اید. برای کشیدن این نوع خط چشم، خط را باید بسیار نزدیک به چشم و در نازک‌ترین حالت ممکن بکشید.

۵. انواع خط چشم: خط چشم ۲ لایه

شما می‌توانید هنگامی‌که خط چشم مشکی و ساده خود را بالای چشمتان کشیدید، دوباره بالای آن با یک رنگ متضاد یا براق، یک خط دیگر هم بکشید. این کار، تاثیر خط چشم شما را بیشتر می‌کند و ظاهری نیمه‌فانتزی به خط چشم شما می‌بخشد.

۶. انواع خط چشم: خط چشم دو بال

اگر می‌خواهید ظاهر خط چشم خود را کمی متفاوت کنید، بال خط چشم خود را اندکی بیشتر از حد معمول به بیرون بکشید. سپس در بالای آن، یک بال دیگر با همان رنگ یا رنگ دیگری بکشید.

۷. انواع خط چشم: خط چشم رنگی

یکی دیگر از روش‌هایی که ظاهر متفاوت‌تر و جسورتری به شما می‌دهد، استفاده از خط چشم رنگی‌ست. امروزه این خط چشم‌ها بسیار مد هستند و شما می‌توانید رنگ خط چشم خود را با لباستان ست کنید. البته برای استفاده از هر رنگ خط چشم، باید توجه داشته باشید که آن رنگ، به پوست شما، آرایشتان و نوع خط چشمی که می‌خواهید بکشید بیاید.

خط چشم مدادی دخترانه

۸. انواع خط چشم: خط چشم پیکانی

آیا دوست دارید در کشیدن خط چشم جسورتر عمل کنید؟ خط چشم پیکانی را امتحان کنید. این خط چشم، یک دم به شکل یک فلش یا پیکان دارد که در لبه بیرونی خط مژه قرار می‌گیرد. البته حواستان باشد که اگر هنوز مهارت زیادی در کشیدن خط چشم ندارید، فعلا از این نوع خط چشم بگذرید.

۹. انواع خط چشم: خط چشم مربعی

شما هنگام کشیدن خط چشم گربه‌ای، می‌توانید دم آن را تیز نکنید. بلکه به شکل مربعی دربیاورید و ظاهری متفاوت به چشم خود دهید.

۱۰. انواع خط چشم: خط چشم فانتزی

خط چشم‌های فانتزی و نیمه‌فانتزی، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. حتما دیده‌اید مدل‌هایی را که ادامه خط چشم را به بالای پلک می‌کشند، بال خط چشم را به‌صورت نقطه‌چین در می‌آورند، نقطه یا نقاطی پایین چشم می‌کشند و کارهایی از این قبیل، که همگی از انواع خط چشم فانتزی یا نیمه‌فانتزی محسوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید