آموزش آرایش چشم درشت در 6 مرحله ساده و مهم + ترفند + عکس

آموزش آرایش چشم

چشم‌ها، کانون اصلی جذابیت صورت هستند و نقش مهمی در بروز احساسات و واکنش‌های محیطی ما دارند. علاوه بر این، چشم‌، در میکاپ و آرایش نیز نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.
هریک از ما براساس سازه‌های بنیادی و ژنتیکی خود ممکن است چشم‌های درشت، ریز، گرد، بادامی و … داشته باشیم. افرادی که چشم‌های ریز یا بادامی دارند، باید اصول خاص و مهمی را حین آرایش رعایت نمایند. اما چشم درشت‌ها، می‌توانند با رعایت چند نکته کلیدی هر آرایشی که بخواهند، امتحان کنند.

آموزش آرایش چشم درشت

آموزش آرایش چشم درشت

احتمالا شما هم نکات بسیاری درباره آرایش چشم‌های ریز و باید و نبایدهای آن شنیده‌اید. اما نکات و ترفندهای آرایشی مربوط به چشم‌های درشت، کمتر مورد بحث و توجه قرار می‌گیرد. چرا که بسیاری از افراد، معتقدند که چشم‌ درشت‌ها می‌توانند هرطور که بخواهند آرایش کنند. اما در همین ابتدای کار لازم است بدانید که این تصور، غلط است. میکاپ چشم‌های درشت مانند چشم‌های معمولی و ریز، ترفندهای ویژه و تخصصی دارد که به داشتن چشم‌های زیباتر کمک می‌کند.

آرایش چشم درشت

زیرسازی پوست دور چشم:

فرقی نمی‌کند چه سبک خاصی از آرایش مد نظرتان باشد. اولین و مهم‌ترین کار، زیرسازی و ایجاد پایه مناسب روی پوست است. زیرسازی، مجموعه‌ای از تکنیک‌های کانتورینگ، پرایمینگ و اجرای فونداسیون است که برای هر ناحیه از صورت، اصول متفاوتی دارد.
برای زیرسازی پوست دور چشم قبل از آرایش، می‌توانید از نکات حرفه‌ای زیر بهره بگیرید:

 • برای شروع پوستتان را پاکسازی کنید و در صورت امکان، از شوینده مناسبی کمک بگیرید.
 • سرم یا ژل آبرسان مخصوص دور چشم را فراموش نکنید. استفاده از تونر و سرم‌های آبرسان معمولی برای پوست حساس دور چشم، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. آبرسان مخصوص دور چشم را با ضربات ملایم انگشت حلقه خود، روی پوست اطراف چشم ماساژ دهید تا کاملا جذب شود.
 • حالا نوبت کرم دور چشم است که رطوبت مورد نیاز پوست این ناحیه را تامین نماید. کرم دور چشم را به صورت نقطه‌ای دور تا دور پلکتان بمالید. توجه داشته باشید که محصولات مراقبتی دور چشم، نباید در نزدیکی پلک استفاده شوند.

تا این قسمت، مراحل روتین مراقبتی پیش از آرایش به پایان می‌رسد. در پایان این پروسه پوست دور چشم شما آب، رطوبت، مواد مغذی و ویتامین‌های مورد نیاز خود را دریافت می‌کند. در نتیجه، با رسوب لایه‌های آرایشی یا ماسیدن فونداسیون و کانسیلر مواجه نمی‌شوید. بعد از این، می‌توانید با خیال راحت به سراغ اجرای مراحل پایه سازی آرایشتان بروید.

آموزش آرایش چشم درشت زنانه

ارایش چشم درشت را با کشیدن ابروها شروع کنید:

در مرحله اول، با مداد یا ریمل ابرو کمی به ابروهای‌تان حالت دهید و آن‌ها را کمی پهن‌تر کنید. این کار در آرایش چشم درشت و گرد باعث می‌شود که درشتی طبیعی چشم‌های‌تان حفظ شده و چشم‌های اولین چیزی باشند که در نگاه اول دیده می‌شوند. برای کشیدن ابروها دقت کنید که ابروهای‌تان را باید کاملا صاف نگه دارید (بدون اخم یا چین خوردگی). در نهایت حتما از شانه ابرو استفاده کنید تا رنگ مداد یا ریمل کاملا با رنگ طبیعی ابروها یک دست شود.

روی پلک‌ها پرایمر بزنید:

استفاده از پرایمر در آرایش چشمهای درشت کمک می‌کند که سایه مدت زمان طولانی‌تری روی پلک‌ها دوام داشته باشد. با براش آرایشی مخصوص این کار، پرایمر را با حرکات دایره‌ای روی پلک‌ها بزنید. همچنین ناحیه بین ابرو و پلک را با پرایمر پر کنید. این قسمت در آرایش چشم درشت نقش کلیدی دارد که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم.

 سایه زدن چشم درشت

دور چشم‌ها را کانسیلر بزنید:

در این مرحله، لک‌ها و تیرگی‌های دور چشم را با کانسیلر بپوشانید. یک لایه کانسیلر کمک می‌کند که هرگونه تغییر رنگ غیرطبیعی در این ناحیه پوشانده شود. البته کاربرد کانسیلر تنها به پوشاندن تیرگی دور چشم ختم نمی‌شود و به عنوان مثال می‌توانید در پایان آرایش هم اگر مقداری ریمل یا خط چشم زیر چشم‌های‌تان ریخت، آن را با کانسیلر بپوشانید. مقداری کانسیلر با حرکات ضربه‌ای به زیر چشم‌ها بزنید؛ سپس دست‌های‌تان را بشویید و با انگشت‌ها کانسیلر روی پوست‌تان را با کرم پودر مخلوط کنید. برای این کار می‌توانید از یک براش کوچک هم استفاده کنید.

رنگ سایه چشم را بادقت انتخاب کنید:

یکی از مهم‌ترین نکات در آرایش چشم درشت و گرد انتخاب رنگ سایه چشم است. بسته به اینکه چشم‌های شما چه فرم و حالتی دارد، باید از رنگ‌های مختلف سایه چشم استفاده کنید. به عنوان مثال برای آرایش چشم درشت و کشیده (اصطلاحا چشم بادامی) از یک سایه مات قهوه‌ای مایل به خاکستری روی پلک و یک رنگ مات‌تر برای گوشه‌های چشم استفاده کنید. برای آرایش چشم درشت و برجسته هم بهتر است از سایه‌های تیره رنگ استفاده کنید تا عمق و اندازه چشم طبیعی‌تر به نظر برسد. البته انتخاب رنگ بهترین سایه چشم به موارد دیگری هم بستگی دارد که در مقاله جداگانه‌ای به آن اشاره کرده‌ایم.

بهترین آرایش چشم درشت

سایه برای آرایش چشم درشت:

به طور کلی رنگ‌های تیره برای آرایش چشم درشت مناسب‌تر است. اما اگر چشم‌های‌تان بیش از حد بزرگ است و می‌خواهید با آرایش آن‌ها را کوچک‌تر نشان دهید، از سایه‌های براق و اکلیلی استفاده کنید. علاوه بر این استفاده از یک سایه سفید و روشن در برخی نقاط می‌تواند جلوه زیباتری به چشم‌های شما ببخشد. برای این کار سایه‌ای یک درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست‌تان انتخاب کنید و کمی از آن را روی استخوان ابرو و مجرای اشک بزنید.

خط چشم مناسب چشم درشت بکشید:

یکی از مواردی که در ارایش برای چشم های درشت باید بادقت و اصول خاصی انجام شود، کشیدن خط چشم برای چشمهای درشت است. خط چشم چشمان درشت را می‌توانید با مداد و خط چشم جامد یا مایع بکشید و این مورد تنها به سلیقه و مهارت شما در آرایش کردن بستگی دارد.

آموزش آرایش چشم

پرایمینگ:

اولین گام زیرسازی آرایش، پرایمینگ است که با استفاده از پرایمرها انجام می‌شود. پرایمر، مانند لایه‌ای بافری عمل می‌کند و مانع از ادغام لایه محصولات مراقبت پوستی و آرایشی می‌شود. علاوه براین، ناهمواری‌ها و منافذ باز پوستی را نیز می‌پوشاند. پرایمر در عملکرد دیگر خود، لایه‌ای چسبناک روی پوست ایجاد می‌نماید که به فیکس شدن و افزایش ماندگاری لایه‌های بعدی میکاپ کمک می‌کند.

پرایمرها، در انواع اصلاح رنگ، مات و شفاف موجود هستند. اگر پوست خشک و حساسی دارید، بهتر است به سراغ پرایمرهای آبرسان بروید. در نظر داشته باشید برای پوست چرب، پرایمر مات، انتخابی عالی محسوب می‌شود.

برای استفاده از این محصول آرایشی، کافی است مقدار مناسبی از آن را روی پوست اطراف چشم بمالید. سپس به کمک براش نرم یا بلندر، به آرامی محو کنید. در انتها 5 تا 10 دقیقه صبر کنید تا پرایمر عملکرد خود را تکمیل کند و کاملا جذب پوستتان شود.

پوشاندن سیاهی زیر چشم با کانسیلر:

معضل بزرگی که بسیاری از ما هنگام میکاپ چشم با آن روبرو هستیم، سیاهی و تیرگی‌های اطراف چشم است که اغلب اوقات در ناحیه زیر چشم دیده می‌شود. متاسفانه استفاده از محصولات آرایشی معمولی مانند پنکیک و فونداسیون‌ها در این مرحله، تاثیر چندانی در پوشاندن تیرگی‌های پوستی ندارد.

 • کانسیلر اصلاح رنگ

در این گام، شما به محصولی تخصصی برای پوشاندن این تیرگی‌ها احتیاج دارید. این محصول ویژه، چیزی نیست به جز کانسیلرهای اصلاح رنگ یا کورکتورها. کورکتورها در انواع پمادی، قلمی و پالتی تولید و عرضه می‌شوند و کاربردهای مختلفی دارند. رنگ هلویی یا نارنجی این محصول، برای پوشاندن تیرگی دور چشم فرموله شده است.

برای استفاده از این کانسیلرها، مقدار مناسبی از آن را در نواحی تیره دور چشم بمالید. سپس به کمک ضربات ملایم بلندر یا براش، آن را روی پوستتان محو کنید.  پوست زیر چشم نارنجی رنگ خواهد شد؛ اصلا نگران نشوید. در مراحل بعد، از نتیجه کار کورکتورها شگفت زده خواهید شد.

آرایش چشم دخترانه

 • کانسیلر معمولی

بعد از اجرای مرحله اصلاح رنگ، به سراغ کانسیلرهای معمولی بروید. اما توجه داشته باشید که تناژ رنگ کانسیلر معمولی پوست شما، برای میکاپ چشم توصیه نمی‌شود. برای این کار، بهتر است از کانسیلری استفاده نمایید که 1 تا 2 درجه روشن‌تر از رنگ پوست طبیعی خودتان باشد.

حالا کانسیلر را مانند روش قبل در اطراف ناحیه چشمتان بمالید و به کمک بلندر محو کنید. دقت داشته باشید که کانسیلر را پخش نکنید. این کار باعث رسوب و ماسیدن محصول در چروک‌های ریز اطراف چشم می‌شود. علاوه بر این، قدرت کاور کانسیلر را نیز کاهش می‌دهد. در پایان این مرحله، بهتر است خودتان را برای مواجهه با قدرت اصلاح رنگ کورکتورها آماده کنید.

معرفی کانسیلر دلایلا:

کانسیلر دلایلا، محصولی انگلیسی و بسیار باکیفیت است که بدون تست حیوانی تولید شده است. این کانسیلر، پکیجی ویژه از مزایای خارق‌العاده است که از برجسته‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاور بسیار قدرتمند و طبیعی روی پوست ایجاد می‌کند و هرگونه نقص پوستی را می‌پوشاند.
 • خاصیت مرطوب کنندگی عالی دارد و از خشکی پوست جلوگیری می‌نماید.
 • چین و چروک‌های ریز اطراف پوست را پر می‌کند.
 • نرمی و لطافت خاصی به پوستتان هدیه می‌دهد.
 • باعث ایجاد ماسیدگی و رسوب لایه‌های آرایشی نمی‌شود.
 • فرمولاسیون ایمنی دارد و فاقد مواد مضر شیمیایی مانند پارابن است.

کانسیلر کرمی و تصحیح کننده رنگ پوست صورت فرول دلایلا

فونداسیون‌ها، مکمل عملکرد کانسیلرها

بعد از کانسیلرها، می‌توانید به سراغ فونداسیون‌ها بروید. بهتر است از محصولاتی با بافت سبک و تناژ رنگ هماهنگ با پوست طبیعی خودتان استفاده نمایید. رعایت این نکته، از رسوب مواد آرایشی جلوگیری می‌نماید.

پودر بیک، تثبیت کننده زیرسازی

در آخر به کمک پودر بیک، زیرسازی پوست اطراف چشم را به پایان برسانید. برای استفاده از پودر بیک، پد مخصوص محصول را به مقداری پودر آغشه نمایید و به صورت آرام آن را روی پوست زیر چشمتان بزنید. کمی صبر کنید تا محو شود و چنانچه لازم بود مجدد تکرار کنید.

ابروهایتان را مرتب کنید:

ابروها، قاب اصلی چهره شما هستند و نقش بسیار مهمی در چگونه به نظر رسیدن شکل صورت و حالت چشمانتان دارند. آرایش صحیح و مناسب ابروها، کمک می‌کند چشمان درشت شما کشیده‌تر و جذاب‌تر از حالت معمول به نظر برسد.

 • ابتدا، بهتر است دور ابرو را اصلاح کنید و تارهای اضافی ابرو را بردارید. بعد از اینکه ابروها شکل دلخواهتان را به خود گرفتند، می‌توانید به سراغ لیفت و کانتورینگ بروید. برای این کار، به دو تناژ کانسیلر احتیاج دارید. یکی از کانسیلرها باید 2 تا 3 درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوستتان باشد و یکی دیگر، 1 تا 2 درجه روشن‌تر.
 • حالا مقداری از کانسیلر تیره را در دو طرف بینی و امتداد گوشه داخلی چشمتان بمالید. کانسیلر روشن را نیز، در قسمت استخوان ابرو و امتداد پلک بالا به بخش انتهایی ابروهایتان بزنید. سپس، براش نرم و متوسطی را بردارید و کانسیلرها را در جای خود محو نمایید تا معجزه لیفت و کانتورینگ ابرو را ببینید.

آرایش چشم

 • بعد از کانتورینگ، می‌توانید به سراغ لیفت موقت ابرو بروید. این ترفند آرایشی، حالتی کشیده به چشمانتان می‌دهد و فضای پشت پلکتان را گسترده‌تر نشان خواهد داد. برای لیفت ابرو، می‌توانید از محصولات تخصصی مانند ژل یا صابون ابرو کمک بگیرید. در‌صورتی که می‌خواهید لیفت ابروها دوام بیشتری داشته باشند، صابون ابرو گزینه بهتری برای شما است.

حالا فرچه ابرو را بردارید و به کمک اسپری آب پاش، کمی آن را مرطوب نمایید. سپس تمام قسمت‌های فرچه را به ژل یا صابون ابرو آغشته کنید. فرچه را به سمت بالا، روی تار ابروهایتان بکشید تا به خوبی لیفت شوند. برای تکمیل آرایش ابرو، به کمک مداد، سایه یا هاشور ابرو جاهای خالی را پر و مرتب نمایید.

پیشنهاد ویژه سایه، برای چشم‌ درشت‌ها

اجرای مرحله سایه چشم، حیاتی‌ترین بخش میکاپ است، به خصوص زمانی که چشم‌های ریز یا متوسطی داشته باشید. اما با داشتن چشمان درشت، دیگر لازم نیست نگران باشید. شما می‌توانید با خیال راحت، انواع سایه چشم‌های اسموکی و دراماتیک را انتخاب و اجرا نمایید.

اما نکته بسیار مهمی که درباره میکاپ چشم‌های درشت وجود دارد، تعدیل این ویژگی با دیگر اجزای چهره است. به همین خاطر، میکاپ آرتیست‌ها پیشنهاد می‌کنند در این مرحله تمرکزتان را روی کشیده شدن چشم‌ها بگذارید. اگر چشم‌های درشت، بزرگتر از حالت عادی به نظر بیایند تعادل صورتتان را برهم می‌زنند. با توجه به این تفاسیر، بهتر است از سایه‌های اسموکی، نود، ترکیب سوپر شاین و متال کمک بگیرید.

مهم‌ترین نکته سایه اسموکی برای چشم‌های درشت، انتخاب رنگ مناسب است. چنانچه دوست دارید حالت ویژه و منحصر به فردی به چشمان درشت خود هدیه دهید، به سراغ پالت خاکستری، قهوه‌ای پررنگ یا نقره‌ای بروید. این تناژهای رنگ، علاوه بر اینکه حالت اسموکی را روی پلکتان ایجاد می‌کنند، از تیرگی بیش از حد سایه و دیده نشدن خط چشم نیز جلوگیری می‌نمایند. در ادامه، می‌توانید از انواع سایه‌های گلیتری و شاین برای قسمت داخلی اسموکی استفاده کنید.

سایه‌های متال، یکی از محبوب‌ترین ترندها در سال‌های اخیر به شما می‌روند. اما نکته‌ای که کاربری این سایه را با محدودیت مواجه کرده است، تاثیر رنگ متال بر حالت و اندازه چشم است. استفاده از سایه متال برای افرادی که چشم ریز دارند، ممکن است اشتباهی بزرگ در زمینه میکاپ چشم باشد.

اما خبر خوب برای چشم درشت‌ها، این است که پالت سایه‌های متال تماما در اختیارشان قرار دارد. این مدل سایه چشم، ظاهری براق و چشمگیر به پلکتان می‌دهد. اگر دوست دارید در مجالس بدرخشید، آرایش چشم متال پیشنهاد تکرار نشدنی برای شما است.

سایه نود در ترکیب با مداد چشم‌های قهوه‌ای، ظاهری باورنکردنی به چشمانتان می‌دهد.کافی است سایه‌ای با تناژ کرم یا قهوه‌ای متوسط انتخاب نمایید و آن را به سرتاسر پلکتان بمالید. با رسیدن به بخش انتهایی پلک، سایه را به سمت بالا و در امتداد ابروها بکشید تا حالت کشیده‌ای به چشمانتان بدهد.

خط چشم

سپس به سراغ مداد چشم قهوه‌ای نرم و روانی بروید و آن را به خوبی بتراشید تا کاملا تیز باشد. مداد را در قسمت زیرین پلک بالا حرکت دهید تا فاصله بین مژه‌ها پر شود. حالا همین کار را برای پلک پایین نیز تکرار نمایید. این مدل سایه چشم، با خط چشم کشیده و گربه‌ای تکمیل می‌شود و استایلی جذاب به میکاپتان می‌دهد.

خط چشم، تیر آخر میکاپ چشم درشت‌ها

خط چشم‌ها، نقش بسیار مهمی در تعیین و تغییر حالت چشمان شما دارند. الگوهای مختلف خط چشم، می‌توانند ظاهری کشیده یا درشت‌تر به چشم بدهند. اما با وجود چنین مزایایی، بزرگترین اشتباه آرایشی چشم درشت‌ها در همین مرحله رخ می‌دهد.

برخلاف تصور بسیاری از شما، خط چشم‌های پهن و کلاسیک برای چشم‌های درشت چندان هم مناسب نیست. این مدل خط چشم، بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که به صورت مداوم عینک طبی می‌زنند.

بهترین پیشنهاد خط چشم برای چشم درشت‌ها، الگوهای کشیده، بالدار، گربه‌ای و گرافیکی است. الگوهای گربه‌ای و بالدار، درشتی چشم‌ها را تعدیل می‌کنند و حالتی کشیده به وجود می‌آورند. در این حالت، چشم‌ها به جای اینکه حالت گرد و کانونی داشته باشند، به سمت شقیقه کشید می‌شوند. در نتیجه آرایش لب و گونه، بیشتر از همیشه به چشم می‌آید و بینی‌تان نیز کوچکتر دیده می‌شود.

ریمل را فراموش نکنید

درشت بودن چشم‌ها، به معنی پرپشت یا بلند بودن مژه‌ نیست و استفاده از ریمل، یکی از ضروریات آرایش چشم است. در‌صورتی که تمایل دارید حالت طبیعی چشم‌هایتان را حفظ نمایید، می‌توانید با توجه به نیاز مژه‌های خود، از انواع ریمل‌های بلند کننده یا حجم دهنده استفاده کنید. اما برای داشتن چشم‌های کشیده‌تر، بهتر است با کمک ریمل‌های حجم دهنده و بلند کننده به سراغ ترفند لیفت بروید.

ترفند درشت نشان دادن چشم

 • برای اجرای این ترفند، به دو ریمل حجم دهنده و بلند کننده و همچنین، سرعت عمل بالا احتیاج دارید.
 • ابتدا گوشه چشم را به کمک انگشت خود کمی به سمت بیرون بکشید. اپلیکاتور ریمل را بردارید و مژه‌های انتهایی پلک را از قسمت ریشه کاملا به ریمل آغشته کنید.
 • بلافاصله بعد از ریمل بلند کننده، به سراغ ریمل حجم دهنده بروید. توجه داشته باشید که این مرحله، باید پیش از خشک شدن لایه قبلی ریمل به پایان برسد.
 • این کار را برای هر دو چشم خود تکرار کنید.
 • به عنوان نکته حرفه‌ای، ریمل حجم دهنده را بردارید و روی مژه‌های پایین نیز بزنید. این کار، حالت چشم‌های درشت را زیباتر می‌نماید. فقط باید مراقب باشید زیاده روی نکنید.

معرفی ریمل گلدن رز:

اگر به دنبال ریملی همه کاره برای داشتن مژه‌های پر و بلند هستید، می‌توانید روی اسموکی لش حساب باز کنید. از جمله ویژگی‌های کم‌نظیر این ریمل ترکیه‌ای، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اپلیکاتور فیبری و بسیار نرمی دارد و ریمل را بین تمام مژه‌ها پخش می‌کند.
 • از به هم چسبیدن مژه‌ها جلوگیری می‌نماید.
 • سرعت خشک شدن بسیار بالایی دارد و مانع از پخش شدن مواد ریمل می‌شود.
 • دچار ریزش نمی‌شود و از سیاهی زیر چشم جلوگیری می‌نماید.
 • ماندگاری عالی دارد و در تمام طول روز شما را همراهی می‌کند.
 • حجم و بلندی عالی به مژه‌ها می‌دهد.

ریمل اسموکی لش گلدن رز

داشتن سایه سفید، اصل مهمی در میکاپ چشم درشت‌ها است

سایه سفید، نقش بسیار مهمی در بخش ریزه کاری میکاپ چشمهای درشت دارد.  برای اجرای این راهکار بسیار حرفه‌ای و تخصصی، پالت سفید خودتان را بردارید و دست به کار شوید.

براش سایه را به مقداری سایه سفید آغشته نمایید و در گوشه داخلی چشم و برجستگی استخوان ابرو بمالید. اگر از سایه شاین صدفی یا هایلایترهایی با تناژ مشابه استفاده نمایید، نتیجه این ترفند بیش از پیش خودنمایی می‌کند.

آرایش چشم‌های درشت با به کارگیری ترفندهای گفته شده، کار بسیار راحت و هیجان انگیزی است. کافی است هرکدام از آنها را چند بار تمرین کنید تا بتوانید روتین مناسبی را برای حالت چشم‌های خودتان بیابید.

آرایش چشمان درشت

نکات مهم پایانی

 • اگر می‌خواهید آرایش شما به مدت طولانی بر روی صورتتان بماند قبل از هر چیز بر صورت خود پرایمر بزنید. این لوازم آرایش فوق‌العاده برای ماندگار کردن آرایش بی‌نظیر است و مواد آرایشی را بی‌نقص و عالی به روی پوست می‌نشاند.‌
 • می‌توانید بعد از زدن کانسیلر به دور چشم کمی کرم پودر بر روی آن اضافه کنید تا سفیدی بیش از حد آن را بگیرد و طبیعی‌تر به نظر بیاید.
 • اگر بزرگی چشمانتان شما را اذیت می‌کند و می‌خواهید آن‌ها کوچکتر از آن چیزی که هستند باشند تکنیک استفاده از رنگ‌های اکلیلی سایه می‌تواند به کوچکتر نمایش دادن چشمان درشت کمک شایانی کند.
 • حتما در انتخاب مدل ابرو و نحوه‌ی کشیدن ابروهایتان دقت کنید، چون تاثیر زیادی بر روی آرایش چشم‌ها دارند.
 • مرز بین رنگ‌های مختلف سایه‌هایی که انتخاب کرده‌اید را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید تا خطی بین سایه‌هایی که استفاده کرده‌اید مشخص نباشد.

سوالات متداول درمورد آموزش کامل آرایش چشم درشت در 6 مرحله ساده و مهم

چگونه چشم درشت را کوچک کنیم؟
اگر به هردلیلی دوست دارید کمی چشم‌های‌تان کوچک‎‍‌تر به نظر برسد، فوت و فن‌هایی در این باره وجود دارد. برای مثال می‌توانید از سایه چشم‌های تیره‌تر استفاده کنید. همچنین کشیدن مداد مشکی (به جای مداد چشم سفید و روشن) داخل پلک پایین باعث می‌شود چشم‌ها کوچکتر دیده شوند.

ایا سرمه چشم را درشت میکند؟
به طور کلی کشیدن خط مشکی و تیره در داخل چشم (چه سرمه باشد و چه مداد چشم)، باعث می‌شود چشم‌ها کوچک‌تر به نظر برسند. اگر می‌خواهید چشم درشتی داشته باشید، خط چشم یا سرمه را فقط روی پلک بالایی بکشید.

چگونه چشم درشت را ارایش کنیم؟
برای آرایش چشم درشت ترفندهای زیادی وجود دارند که در این مقاله مفصلا به توضیح آن پرداختیم. مهم است که قبل از آرایش چشم‌های درشت‌تان آن‌ها را بیاموزید و رعایت کنید تا زیبایی خدادادی چشم‌های شما حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید