آرایش صورت دخترانه ۲۰۲۳ + ۱۵ ترفند برای جذابتر شدن

آرایش صورت دخترانه

 

برای داشتن یک آرایش صورت دخترانه ساده و ملایم کافی است چند ترفند را رعایت کنیم. زیرا همانطور که می‌دانید خانم‌ها آرایش کردن را خیلی دوست دارند؛ ولی یک سری نکات را حتما باید رعایت کنیم تا آرایش صورتی جذاب تر داشته باشیم. شاید خانم‌های بسیاری را دیده باشید که با وجود کک و مک در صورت‌شان بعد آرایش چهره‌ای زیبا و جذاب دارند؛ زیرا ترفندهای جالب برای آرایش صورت ملایم و جذاب  وجود دارد که به ترتیب در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

آرایش شاین دخترانه

شاید این سوالات برای شماهم پیش امده باشد که:

 • زیباترین آرایش صورت دخترانه به چه صورت است؟
 • قشنگ ترین مدل آرایش صورت دخترانه به چه صورت است؟
 • آموزش آرایش صورت دخترانه ساده و شیک به چه صورت است؟

شما بعد از خواندن این مقاله و دیدن ویرئوهای ان می توانید به صورت حرفه ای با ترفندهای آرایش صورت دخترانه آشنا شوید و با توجه به سلیقه خود با دیدن مراحل آموزش آرایش صورت، صورت تان را درخانه آرایش کنید؛ بدون اینکه نیاز به آرایشگاه داشته باشید.

آرایش صورت دخترانه شاین

 

 

فهرست موضوعاتی که در این مقاله به آنها می پردازیم:

 

چندین ترفند جالب برای ارایش صورت دخترانه ملایم

آرایش صورت دخترانه ملایم نوعی سبک آرایش است، که در ان ما از اقلام آرایشی زیادی استفاده نمی کنیم زیرا برای آرایش ساده دخترانه نیاز به استفاده از کرم پودرهای حرفه ای برای پوشاندن معایب صورت نداریم. زیرا دختران در این سن ممکن است جوش های ریز کوچکی داشته باشند و یا اینکه صورت صاف و بی عیب و نقصی دارند؛ و می توان با یک رژلب و یک ریمل یک آرایش ملایم داشت.

ترفندهایی برای آموزش آرایش ساده دخترانه

وقتی اسم رنگ صورتی را می بریم یاد آرایش های ساده دخترانه می افتیم. زیرا معمولا در آرایش های ساده خیلی ها طر فدار رنگ صورتی می باشند. در این آرایش صورت صورتی می توانید با یک رژلب صورتی و یک سایه لایت و کم رنگ صورتی بخوبی این آرایش دخترانه صورتی را پیاده سازی کرد. البته می توانید با کمک لاک ناخن ( Nail Polish ) صورتی این میکاپ دخترانه را تکمیل کنید.

میکاپ دخترانه مات

ترفند آرایش صورت دخترانه ساده و شیک:

مدل ابروها نیز در آرایش صورت دخترانه ساده و شیک نیز مهم می باشد. شما می توانید با یک ریمل ابرو و یا ژل ابرو، ابروهای خود را لیفت کنید به جای اینکه بخواهید با هزینه های بیشتر اینکار را در آرایشگاه انجام دهید. با استفاده از یک کرم پودر پایه و بیس آرایش ساده دخترانه را انجام دهید. 

برای آرایش صورت دخترانه با چه چیزی کرم پودر بزنیم؟

یکی از روش‌های قدیمی و ساده همین بوده که با انگشتان دست کرم پودر را بر روی پوست صورت پخش می‌کردیم. ولی بهترین راه برای آرایش ملایم دخترانه استفاده از اسفنج‌های آرایشی و یا بلندر آرایشی می‌باشد. با استفاده از بیوتی بلندرها می توان نقاط دور از دسترس مانند اطراف چشم را بخوبی پوشش داد زیرا دارای لبه می‌باشد که انجام این کار را برای ما راحت‌تر می‌کند و باعث می‌شود کرم پودر به صورت یکنواخت بر روی پوست صورت پخش گردد.

آرایش صورت های لک و کک

چگونه از کانسیلر و کانتور برای آرایش صورت دخترانه استفاده کنیم؟

استفاده از کانسیلر و کانتور یکی از جذاب ترین ترفندهای آموزش کامل آرایش صورت دخترانه است و جزو لوازم آرایشی جدید می‌باشد. که امروزه استفاده از آنها زیاد شده ولی هر کسی طرز صحیح استفاده از آن را نمی داند؛ خیلی‌ها این سوال برایشان پیش می آید که آیا کانسیلر همان کانتور است. خیر هر کدام کارایی جداگانه‌ای دارند.

کانسیلر برای پوشاندن نواقص صورت مانند تیرگی دور چشم، پوشاندن لک‌های پوستی و همچنین پوشاندن چین و چروک صورت می‌باشد. در حالیکه کانتور برای پوشاندن معایب صورت و زاویه‌دار کردن آن می‌باشد.

به عنوان مثال می‌توان بینی را کوچکتر نشان داد، یا گونه‌ها را برجسته‌تر کرد. یکی از ترفندهای آرایش صورت لاغر، استفاده از کانتور است. شما با استفاده از کانتور رنگ تیره می‌توانید کاری کنید که صورت‌تان تپل‌تر بنظر برسد.

آرایش ساده

چند نوع کانسیلر داریم و کاربرد آنها برای میکاپ دخترانه به چه صورت است؟

برای استفاده از کانسیلر ابتدا باید نوع کانسیلر خود را انتخاب کنید. زیرا انواع کانسیلر موجود می‌باشد؛ که بدین صورت می باشد.

 • کانسیلر مایع
 • کانسیلر استیکی
 • کانسیلر پودری
 • کانسیلر کرمی

به عنوان مثال اگر پوست شما چین و چروک بیشتری دارد، بهتر است از کانسیلر مایع استفاده کنید. زیرا سبک تر هستند و بهتر چین و چروک صورت را می‌پوشاند. و یکی از ترفندهای کاربردی آرایش ملایم دخترانه در استفاده از کانسیلر برای پوشاندن جای جوش و لک ها این است که از کانسیلرهای رنگی استفاده کنید.

چطور برای آرایش صورت دخترانه ساده خط چشم بکشیم تا چشمانمان جذاب تر شود؟

یکی از مهم ترین و پر دقت ترین قسمت آموزش آرایش ساده دخترانه، کشیدن خط چشم است. چشم‌ها در زیبایی صورت تاثیر زیادی دارند و مهم ترین گزینه برای ارتباط موثر هستند. چند مدل خط چشم داریم؛ یکی خط چشم مایع و مویی است که کشیدن آن نیاز به مهارت و دقت کافی دارد. برای اینکه کار با خط چشم مویی برای ما راحت تر شود، بهتر است در ابتدای کار از خط چشم ماژیکی استفاده کنیم، زیرا کار با خط چشم ماژیکی راحت تر از خط چشم مویی می‌باشد.

 

 

 

کدام خط چشم برای کدام آرایش چشم دخترانه مناسب‌تر است؟

با توجه به نوع چشم‌هایتان می توانید خط چشم بکشید. یکی از ترفندهای آرایشی برای آرایش صورت دخترانه ساده برای کشیدن خط چشم این است که می توانید ابتدا با مداد چشم که کار با آن راحت تر است خط چشم خود را بکشید؛ سپس با خط چشم مویی روی آن را پر رنگ کنید.

سایه زنی اکلیلی

ترفندهای کشیدن خط چشم برای میکاپ دخترانه:

 • برای چشمان ریز باید خط چشم را هم در زیر و بالای چشم بکشیم
 • برای چشمان درشت از مداد داخل چشم، برای داخل چشم و برای بالای چشم از خط چشم پهن استفاده کنیم

کدام مدل خط چشم برای آرایش ساده دخترانه بهتر است ؟

اینکه کدام خط چشم بهتر است، بسته به سلیقه شما و میزان مهارت شما دارد. خط چشم مویی در بین خط چشم‌ها زیبایی خاصی دارد ولی نیاز به مهارت دارد. بنابراین با توجه به نیاز و مهارت خود می توانید خط چشم خود را انتخاب کنید.

چطور برای میکاپ دخترانه سایه چشم بزنیم تا چشمانمان زیباتر شوند؟

برای اینکه سایه چشم مان ماندگارتر باشد، چند ترفند برای آموزش آرایش ساده دخترانه وجود دارد. یکی اینکه قبل از زدن سایه از پرایمر و یا کانسیلر استفاده کنید؛ تا ماندگاری سایه بیشتر شود. زیرا ممکن است با تعریق صورت سایه‌مان پاک شود، و یا اطراف چشم بریزد. و دوم اینکه باید از براش‌های مخصوص استفاده کنیم؛ اینجوری بهتر می‌توان به سایه چشم فرم داد.

سایه چشم چه رنگی برای آرایش ملایم دخترانه مناسب است و چجوری با لباسمان ست کنیم؟

برای اینکه بدانیم سایه چشم چه رنگی خوبه به ی سری نکات بستگی دارد. مثلا می‌توانیم با توجه به رنگ و مدل لباسی که می پوشیم انتخاب کنیم. البته بعضی ها با رنگ چشمانشان ست می‌کنند و بعضی ها با رنگ لباسشان. برای لباس‌های شب با رنگ تیره، سایه چشم ترکیبی، مشکی طلایی خیلی زیباست و جلوه ای خاص به چشمان شما می‌بخشد.

ترفندهای رژلب زدن برای آرایش صورت ساده دخترانه

رژلب جزو لوازم آرایش صورت کلاسیک و اولیه برای آرایش لب می‌باشد. که در کیف آرایش هر خانمی پیدا می‌شود. بعضی‌ها رژلب را براساس رنگ لب انتخاب می کنند، و بعضی‌ها هم براساس رنگ لباس خود، ولی انتخاب رنگ رژلب کاملا سلیقه‌ای است و بنظر من باید رنگی را انتخاب کنید که بیشتر به چهره شما می‌آید. و رنگ صورتی مناسب برای آرایش صورت دخترانه صورتی می باشد.

 

رژلب های حرفه ای

 

چند ترفند برای رنگ رژ لب که لب‌های شما را پهن تر نشان می‌دهد:

ترفندهایی برای رژلب زدن وجود دارد؛ مثلا کسانی که لب‌های باریکی دارند و می‌خواهند لب‌هایشان درشت تر بنظر برسد.

 • استفاده از خط لب همرنگ رژلب 
 • استفاده از رژلب هایی رنگ روشن
 • استفاده از رژلب‌های شاین دار در وسط لب
 • استفاده از برق لب بر روی رژلب

و برعکس برای کوچک و باریک نشان دادن لب‌ها می‌توانید از رژلب‌هایی با رنگ تیره استفاده کنید. اگر لب‌های خشکی دارید می توانید قبل از زدن رژلب از ماسک و یا اسکراب لب استفاده کنید؛ ولی اگر زمان کافی برای اینکار را ندارید می‌توانید از بالم لب استفاده کنید، و بعد از آن از رژلب استفاده کنید. الزاما آرایش ساده دخترانه به این معنی نیست که نتوانیم از رژلب های رنگ روشن استفاده کنیم.

 

لوازم آرایشی

 

جمع بندی و نتیجه گیری

ما متوجه شدیم برای اینکه زیباتر و جذاب تر بنظر برسیم ترفندهای آرایشی پرکاربرد برای آرایش صورت دخترانه وجود دارد. که برای هر کدام از مراحل آرایش صورت باید این ترفندها را انجام دهیم ولی قبل از هر چیز باید بدانیم که باید از لوازم آرایش، با کیفیت و اورجینال استفاده کنیم. بنابراین باید از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنیم، فروشگاه اینترنتی بانه لوکس ارائه دهنده محصولات اورجینال می‌باشد؛ که با مناسب ترین قیمت می‌توانید خریداری کنید.

24 thoughts on “آرایش صورت دخترانه ۲۰۲۳ + ۱۵ ترفند برای جذابتر شدن

دیدگاهتان را بنویسید